Android Uygulamaları 216 0

Android Telefonlara 3D Touch Kurulumu

3D Touch, iphone cihazlarda kısa bir süre önce sunulmuş olan bir özellik. Bu özellik sayesinde cihaz içerisinde yüklü olan uygulamaların üzerine basılı tuttuğunuzda bir menü açılmakta ve bazı uygulama içi işlemleri uygulamanın içerisine girmeden görebilmekte ve yapabilmektesiniz. Tabi bu sadece apple teknolojileri dahilinde sağlanmış olan özel bir güzellik.

3D Touch’ın iphone üzerinde çok fazla dikkat çekmesi android kullanıcıları içinde bu özelliğe ilgi uyandırdı. Bu yoğun ilgi üzerinede android üzerindede 3D Touch’ın geleceği duyuruldu. İlk etapta bu her zaman olduğu gibi sadece bazı cihazlara verilecek. Güncellemeyi alacak cihazları Android 7.0 N güncellemesini alacak cihazlar olarak belirtebiliriz. Çünkü bu özellik sadece Android 7.0 N içerisinde mevcut olacak. Bu güncellemeyide son varyasyon cihazların alacağı kısa süre önce kesinleşmişti. Örneğin geçen yıl çıkmış olan LG G3‘ün bu güncellemeyi alamayacağı belli. Bu kıyaslama ile düşünebilirsiniz.

Cihazınız Android 7.0 N güncellemesini alamayacak diye üzüntüye kapılmakta yersiz bir durum elbetteki. Zira android uygulama geliştiricilerinden bunada çözüm var. Eğer cihazınız Android 7.0 N güncellemesini almıyorsa 3D Touch özelliğini kullanabilmeniz için başka alternatif bir yolda mevcut. Nova Launcher adlı uygulamayı google play üzerinden cihazınıza yükleyerek bu özelliğe sahip olabilirsiniz. Nova Launcher adındanda anlaşılacağı üzere bir launcher uygulaması. Bu uygulama dahilinde cihazınıza farklı bir görünüm kazandırabiliyorsunuz. Bu uygulama ile artık android cihazlarda 3D Touch sisteminide kullanabileceksiniz. Tabi bu özellik henüz yeni geldiğinden sadece bazı uygulamalarda çalışmakta. İlerleyen zamanda güncellemeler ile dahada geniş çaplı olarak bu deneyime kavuşabilirsiniz. Nasıl bir tecrübe olduğunu merak edenler şimdiden özelliği bu şekilde kullanabilirler. Cihazınız Android N güncellemesini almayacaksa bu launcher sayesinde sizde bu özelliği harici olarak kazanabilirsiniz. Aşağıda bu özelliğe dair görselleri bulabilirsiniz.

Nova Launcher uygulamasını aşağıdaki link üzerinden cihazınıza kurduktan sonra beta kaydıda oluşturursanız gelişmelerden anlık olarak haberdar olarak gelen güncellemeleri herkezden önce test edebilirsiniz. Uygulamayı google play üzerinden cihazınıza yükledikten sonra uygulamanın sayfasında aşağıya doğru indiğinizde karşınıza Become a beta tester bölümü gelecektir. Bu bölümden sizde beta kaydı oluşturup özelliğin gelişimini anlık olarak deneme şansına sahip olabilirsiniz. Beta kaydınızı oluşturmanızın ardından tekrar sayfada yukarı geldiğinizde sizi beta sürümüne yükseltecek olan bir update göreceksiniz. Update işlemini yaptığınızda sizde artık bir beta kullanıcısı olarak 3D Touch özelliğini android cihazınızda kullanabileceksiniz…

Rapor Oluşturuluyor. Lütfen Bekleyiniz...

Android Telefonlara 3D Touch Kurulumu
Android Telefonlara 3D Touch Kurulumu
Bu yazıya puan ver

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir